Mecz pomiędzy Zaglebie Sosnowiec oraz GKS Katowice zakończony wynikiem 0-4 dnia 2024-04-01 13:00

W poprzedni weekend na boisku ArcelorMittal Park odbyło się spotkanie pomiędzy drużynami Zaglebie Sosnowiec i GKS Katowice w ramach 25. kolejki I ligi. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy gości, którzy pewnie pokonali gospodarzy 4:0. Już w pierwszej połowie GKS Katowice objęło prowadzenie, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Jak przebiegały dalsze wydarzenia na boisku? Oto szczegóły...

Relacja z meczu piłki nożnej: Zaglebie Sosnowiec vs. GKS Katowice

Dzisiaj na stadionie ArcelorMittal Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Zaglebie Sosnowiec a GKS Katowice. Sędzią głównym spotkania był Ł. Szczech, a emocje sięgały zenitu w tej kolejce I ligi.

Początek meczu zapowiadał zaciętą walkę o każdą piłkę. Obie drużyny starały się narzucić swoje warunki, jednak to goście szybko przejęli inicjatywę.

W 14. minucie spotkania to GKS Katowice wyszło na prowadzenie po strzale A. Kozubala, który wykorzystał świetne podanie od kolegi. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale brakowało im skuteczności w końcowych akcjach.

Po przerwie GKS Katowice kontynuowało swoją dobrą grę i w 49. minucie podwyższyło prowadzenie za sprawą G. Rogali. Zaglebie Sosnowiec próbowało odbić się od ciosu, ale defensywa gości była nie do przejścia.

W 55. minucie mieliśmy kolejną bramkę dla ekipy z Katowic. Tym razem M. Marzec precyzyjnym strzałem zaskoczył bramkarza gospodarzy. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice gości świętowali kolejne trafienie.

W 74. minucie GKS Katowice zadali ostateczny cios Zaglebiu Sosnowiec. C. Alemán skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik na 0-4 na korzyść gości.

Mecz nie obył się bez kartek. Gospodarze zostali ukarani dwoma żółtymi kartkami dla S. Boneckiego, który ostatecznie zobaczył także czerwoną kartkę w 44. minucie. Natomiast w drużynie gości jedyną żółtą kartkę otrzymał A. Blad.

Po tym starciu Zaglebie Sosnowiec zmierzy się z Górnikiem Łęczna, Polonią Warszawa oraz Stalą Rzeszów, natomiast GKS Katowice czekają mecze z Odrą Opole, Niecieczą i ponownie z Górnikiem Łęczna.